امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۲۰
دبیر انجمن شركت های هواپیمایی ایران:

افزایش ۳۰ درصدی قیمت بلیت هواپیما

افزایش ۳۰ درصدی قیمت بلیت هواپیما به گزارش هم ماشین، مقصود اسعد سامانی اظهار داشت: افزایش ۳۰ درصدی قیمت بلیت هواپیمایی تایید شده بود اما اعمال نشد.به گزارش هم ماشین به نقل از مهر، مقصود اسعد سامانی، دبیر انجمن شرکتهای هواپیمایی ایران در مورد افزایش قیمتها اظهار داشت: افزایش ۳۰ درصد پس از اربعین قرار بود صورت گیرد اما پس از اربعین این اتفاق رخ نداد و افزایش ها اعمال نشد در ستاد تنظیم بازارها هم شنیده شده است تصویب شده است.
وی در ادامه اضافه کرد: هم اکنون هم ما درخواست افزایش ۴۷ درصد را داده ایم اما هنوز جوابی داده نشده است.
وی دلیل گرانی یکباره را این گونه اظهار داشت: قول دولت را شرکت ها پذیرفتن اما ابلاغی نشد و سر و صداها از جانب مردم نیست توسط کسانی است که از هواپیمایی استفاده می نمایند.
اسعد سامانی عنوان کرد: ۱۸ میلیون مسافر هوایی داریم محاسبه کنید کل هوایی یک درصد کل حمل و نقل را صورت می گیرد. متأسفانه فشاری که روی متعادل نشدن قیمتها صورت می گیرد مردم ضرر می دهند
دبیر انجمن شرکتهای هواپیمایی ایران اضافه کرد: هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران سه هزار و چهارصد میلیارد تومان زیان یک سال بوده است و وقتی یک شرکت دولتی زیان می دهد همه مردم ضرر می کنند. اگر بخواهیم عدالت را رعایت نماییم دیدگاه دولت می باشد بگونه ای عمل نماییم که شرکتهای دولتی زیان ندهد بخصوص که عمده جا به جایی ها بخش خصوصی است. و اگر قیمتها راکد باشد بخش خصوصی با مشکل رو به رو می شود و اگر این روند ادامه پیدا کند تا سال آینده همین ناوگان را هم نخواهیم داشت
وی تصریح کرد: با این نرخ بلیت بالای ۹۰ درصد شرکتهای دولتی پروازها زیان ده است بخش خصوصی هم باید بتواند درآمد کسب کند و هواپیما را نوسازی کند امکان فراهم کردن نوسازی نیست و این زمین گیر شدن روز به روز افزوده می شود
اسعد سامانی خدمات فرودگاهی با اشاره به اینکه از سال ۹۰ تا ۱۴۰۱، ۹۰ درصد افزایش داشته است و این روند افزایشی بخش خدمات دهی را زمین می زند، اظهار داشت: ما هیچ کار غیر قانونی انجام نداده ایم و افزایش نرخ بلیت کاملاً قانونی می باشد و مجلس هم تأیید کرده است در ماده ۵۳ برنامه ششم توسعه آزادسازی نرخ بلیت هواپیمایی جز تکالیف دولت می باشد.
دبیر انجمن شرکتهای هواپیمایی ایران اظهار داشت: اگر نرخ آزاد نشود سود فروش بلیت ها در جیب دلالان می رود. هم اکنون افزایش ۳۰ درصد است و طبق مصوبه شورایعالی هواپیمایی داشته و ما اعتقاد داریم نرخ بلیت باید آزاد شود میانگین افزایش ۳۰ درصد است با عنایت به نوسانات معمولا ۶۵ درصد فروش نرخ شرکتهای هواپیمایی است.
سامانی اظهار داشت: قیمت تمام شده سهم سوخت هواپیما ۲ درصد است که با عنایت به افزایش قیمت ها، نرخ این سهم به بالای ۱۶ درصد خواهد رسید و با عنایت به این افزایش، نرخ بلیت هواپیما هم تعیین خواهد شد.
وی با عنایت به دستور دادستانی برای بازگشت قیمتها اظهار داشت: همانطور که دادستانی شرکت هایی که سال قبل افزایش قیمت داده اند باید برگردند. در دیماه مالیات افزوده ۴ درصد نرخ بلیت افزایش پیدا کرد ما ۴ درصد افزایش داشته باشیم بلیتی که خریداری می شود ۱۱ درصد آن عوارض و ارزش افزوده است.
این مقام مسئول اظهار نمود: ما مطیع دادستان هستیم ولی بحث قانون است و اگر قانون (آزادسازی قیمت بلیت) را قبول داریم آنرا اجرا کرده ایم.


منبع:

1401/11/04
14:53:42
5.0 / 5
357
تگهای خبر: حمل و نقل , خدمات , خرید , سوخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.