امروز: ۱۴۰۱/۰۹/۱۱

سهم ۳۰ درصدی شستا در بازار دارویی کشور

سهم ۳۰ درصدی شستا در بازار دارویی کشور به گزارش هم ماشین، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی با اعلان اینکه 50 درصد مواد اولیه پیش ساز دارویی در کشور را تولید می نماییم اظهار داشت: همین طور سهم 30 درصدی در تولید داروهای مختلف داریم و از 3000 داوری مورد نیاز کشور، 1700 قلم دارو در شرکت های زیرمجموعه دارویی تامین تولید می شود.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، ابراهیم بازیان در جریان بازدید وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از شرکت کارخانجات داروپخش با اعلان اینکه مجموعه دارویی تامین، نام پرآوازه ای در زمینه تامین مواد اولیه دارویی، تولید دارو و توزیع آن در سالیان گذشته و تا حالا داشته و همیشه به عنوان نقطه اتکای بخش سلامت کشور ایفای نقش کرده است اظهار داشت: همکاران ما در این مجموعه نه فقط در دوره نیاز، بلکه در دوره بحران نیز نقش پررنگی ایفا کردند.
وی ادامه داد: در حال حاضر شاهد رشد ۲ برابری تولید در هفت ماه ابتدایی سال هستیم و همین طور بیش از ۷۰ درصد رشد تولید نسبت به زمان مشابه سال قبل داشتیم.
مدیرعامل شستا با اشاره به این که سیاست های اصولی و اساسی دولت سیزدهم در آزادسازی نرخ ترجیحی که منجر به فراهم شدن شرایطی مناسب در آینده نزدیک خواهد شد اظهار داشت: شاهد فراز و فرودهایی در این عرصه هستیم، اما در تلاشیم نقش اساسی در ساماندهی وضع موجود به سهم خود ایفا نماییم.
بازیان افزود: ما ۵۰ درصد مواد اولیه پیش ساز دارویی در کشور را تولید می نماییم. همین طور سهم ۳۰ درصدی در تولید داروهای مختلف داریم و از ۳۰۰۰ داوری مورد نیاز کشور، ۱۷۰۰ قلم دارو را تولید می نماییم. مجموعه داروپخش و پخش هجرت امروز بیش از ۳۰ درصد شبکه توزیع کشور را مدیریت می کنند. انبارها آمادگی لازم برای خدمات رسانی در این ایام را دارند.
وی با اشاره به این که برای نخستین بار در ساختار سرمایه گذاری، معاونت نوآوری و اقتصاد دانش بنیان را تاسیس کردیم اظهار داشت: ۹۷ درصد داروی مورد نیاز در داخل تولید می شود و این ظرفیت وجود دارد که با فعال شدن بخش دانش بنیان، سه درصد داروهای وارداتی را نیز خودمان در داخل تولید نماییم.
به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، محمدمسعود علی مراد، مدیرعامل شرکت کارخانجات داروپخش نیز با اعلان اینکه این شرکت بیش از ۶۰ سال سابقه دارد، ۱۲۰۰ پرسنل در آن مشغول به کار هستند و ۴۰۰ پروانه تولید محصول دریافت کرده است اظهار داشت: بزرگترین تنوع تولیدی و پروانه ساخت را در سطح کشور داریم. ظرفیت تولید ما ۳.۵ میلیارد عدد است که از تمام این ظرفیت استفاده و ۲۴ ساعته مشغول تولید هستیم.
وی ادامه داد: محصولات انحصاری و گاهی داروهای راهبردی کشور را در این مجموعه تولید می نماییم. در ماه گذشته به همت همکاران، خط تولید سرم جدید به ظرفیت شرکت اضافه گردید که طی پنج تا شش ماه آتی، ظرفیت تولید در سه مرحله از سه میلیون واحد در ماه به شش میلیون واحد در ماه بیشتر می شود.
علی مراد با اشاره به این که سه خط تولید جدید دیگر در آینده نزدیک افتتاح می گردد اظهار داشت: خط جدید دیگری تا انتهای سال و حداکثر تا اردیبهشت، به ظرفیت تولید اضافه می نماییم که داروهای بسیار گرانقیمتی در آن تولید می شود که داروهای با تکنولوژی بالا هستند. همین طور با شرکت های دانش بنیان وارد مذاکره شدیم تا محصولاتشان را بصورت مشترک تولید و در آینده بخش بیوتکنولوژی را توسعه دهیم.
وی افزود: از حیث تعهدات اجتماعی، هر چه کمبود دارویی در کشور ایجاد شده، بلافاصله تولیدش را شروع و سعی کردیم در حد توان از بروز کمبودهای دارویی جلوگیری نماییم. با تمام توان و با کمک نیروی جوان درحال تولید هستیم.1401/08/05
13:49:51
5.0 / 5
188
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.