امروز: ۱۴۰۲/۰۶/۳۱

کیفیت هوای تهران، ناسالم برای گروههای حساس در مناطق پرتردد

کیفیت هوای تهران، ناسالم برای گروههای حساس در مناطق پرتردد به گزارش هم ماشین، بنا بر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران امروز (۲۸ مهر) با تداوم حاکمیت جو نسبتا آرام، کیفیت هوای پایتخت در مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار گرفته است.به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آنست که در بامداد امروز (۲۸مهر) با عنایت به عدم وزش باد مؤثر و انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته همراه با تردد خودرو ها بر میزان غلظت ذرات معلق افزوده می شود و کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروههای حساس قرار خواهد گرفت. با حاکمیت جو نسبتاً آرام در طول روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها فراهم نمی گردد.

تداوم این شرایط جوی تا ساعات پایانی پنجشنبه و افزایش ترافیک شامگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد و کیفیت هوا در بیشتر مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروههای حساس قرار می گیرد.

با افزایش نسبی تندی باد تا بامداد روز جمعه (۲۹ مهر) و کاهش حجم ترافیک صبحگاهی از میزان غلظت ذرات معلق کم می شود و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت. وزش باد مؤثر در طول روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد نمود.

با افزایش نسبی تندی باد تا ساعات پایانی جمعه از میزان غلظت ذرات معلق کاسته خواهد شد و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پیشبینی می شود.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۹۸ و کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول است. آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۸۷ بود و کیفیت هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت.

گفتنی است که شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود؛ بر طبق این تقسیم بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا "پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا "قابل قبول(سالم) یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا "ناسالم برای گروههای حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا "ناسالم برای همه گروه ها"، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا "بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا "خطرناک" است.

منبع:

1401/07/28
11:43:53
5.0 / 5
344
تگهای خبر: آلاینده , ترافیك , تردد , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.