امروز: ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
معاون شهردار تهران خبر داد

مناسب سازی 279 کیلومتر از معابر شهری تا اختتام آذر

مناسب سازی 279 کیلومتر از معابر شهری تا اختتام آذر به گزارش هم ماشین، معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران درباره ی اقدام های انجام شده برای مناسب سازی معابر برای استفاده افراد ناتوان، کم توان و معلول توضیحاتی ارئه داد و اظهار داشت: مقرر است تا ابتدای آذر ماه 279 کیلومتر از معابر شهری، 56 ساختمان عمومی و 145 بوستان را مناسب سازی نماییم.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، حمیدرضا صارمی در تشریح آخرین اقدام های انجام شده در راستای مناسب سازی معابر شهر تهران اظهار داشت: از زمان روی کار آمدن مدیریت شهری جدید، در زمینه مناسب سازی معابر، گزارش هایی به دست ما می رسید که این گزارش ها حاکی از آن بود که باتوجه به اقدام های انجام شده، شرایط به شکلی نیست که بتواند ما را اغنا کند.
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران که در یک برنامه تلویزیونی سخن می گفت، اضافه کرد: سال قبل به شکلی برنامه ریزی شد تا بتوانیم ۶۰۰ کیلومتر از معابر شهر تهران را مناسب سازی نماییم و به همین دلیل مدل شبکه هم پیوندی طراحی شد تا بتوانیم بر این اساس اقدام های لازم را انجام دهیم.
صارمی افزود: در اولین گام لیست معلولان و نوع معلولیت را از سازمان بهزیستی استان تهران گرفتن کردیم تا به شکل هوشمند بسته به نوع معلولیت و نیاز کاری، مناسب سازی معابر را انجام دهیم که بررسی ها نشان میدهد که این پراکندگی فعالیت در تمامی مناطق ۲۲ گانه تهران وجود دارد؛ ولی در بعضی از مناطق مانند شمیران بیشتر است.
وی بیان کرد: بررسی ها نشان می داد نزدیک به ۱۶ سال طول می کشید تا کل شبکه معابر شهر تهران مناسب سازی شود که برمبنای برنامه ریزی انجام شده سعی کردیم به شکلی عمل نماییم که این پروسه در طول ۴ سال صورت گیرد.
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران افزود: در فاز نخست مناسب سازی ۲۲۴ کیلومتر، در فاز دوم ۱۶۸ کیلومتر و در فاز سوم ۱۵۷ کیلومتر برنامه ریزی شده است که برمبنای استانداردسازی باید اقدام های لازم در زمینه های مختلف همچون مترو و... را انجام دهیم.
وی بیان کرد: برای نخستین بار امسال در شهر تهران فراخوانی زده شده که ناظر پروژه های ما در سطح شهر خود معلولان باشند که بیش از ۱۳۰ نفر ثبت نام کردند که ۱۱ نفر از آنها به کارگیری شدند تا ناظرین پروژه مناسب سازی باشند.
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران اضافه کرد: در تمام بخش های مناسب سازی۵۰ درصد کار برمبنای برنامه ریزی سال ۱۴۰۱ است و بدنبال آن هستیم تا برای سال آینده به شکل قابل توجه تری بودجه مناسب سازی را با همکاری اعضای شورای شهر تهران افزایش دهیم.
طبق گزارش سایت شهر، صارمی افزود: مقرر است تا ابتدای آذر ماه ۲۷۹ کیلومتر از معابر شهری، ۵۶ ساختمان عمومی و ۱۴۵ بوستان را مناسب سازی نماییم و می توانم اعلام کنم این مبادرت به لطف خدا به انجام می رسد و در بخش مناسب سازی ایستگاه های مترو اقدام های زیادی در دست اجرا داریم.
منبع:

1401/07/24
13:09:01
5.0 / 5
127
تگهای خبر: ساخت , سازمان , سایت , شهردار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.