امروز: ۱۴۰۱/۰۹/۰۸

سلامت روان در وزارت بهداشت مغفول است

سلامت روان در وزارت بهداشت مغفول است به گزارش هم ماشین، رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور اظهار داشت: سازمان تلاشهای زیادی کرده تا مردم از راه بیمه پایه و تکمیلی از خدمات روانشناسی استفاده نمایند که خوشبختانه رئیس جمهور دستور دادند این مورد اجرایی شود.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، دکتر محمد حاتمی با انتقاد از نبود ساختارهای لازم برای ارتقای سلامت روان جامعه در چارچوب سیاست ها، قوانین و برنامه ریزی ها انتقاد و اظهارکرد: مساله سلامت جسم در وزارت بهداشت بسیار مورد توجه است بطوریکه ما از این نظر در منطقه سرآمد هستیم اما بحث سلامت روان در وزارت بهداشت مغفول است و این درحالیست که اهمیت سلامت روان از سلامت جسم هم بالاتر است.
وی با تصریح بر این که نظام سلامت، محور درمان محور است نه پیشگیری محور اظهار داشت: ما در حوزه آموزش، غربالگری و آموزش مهارت ها برنامه ای نداریم.
حاتمی همینطور با انتقاد از این که بودجه پیشگیری در بودجه سلامت وزارت بهداشت کمتر از یک درصد است اضافه کرد: ما از نظر شاخصهای عدالت سلامت روان باید به استانداردهای نسبی در تربیت نیروی انسانی برسیم.
رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور با اشاره به اینکه شهرهای کوچک و اقشار کم درآمد از خدمات روانشناسی و مشاوره محروم هستند اظهار داشت: سازمان تلاشهای زیادی کرده تا مردم از راه بیمه پایه و تکمیلی از خدمات روانشناسی استفاده نمایند که خوشبختانه رئیس جمهور دستور دادند این مورد اجرایی شود و منتظریم این قضیه اتفاق بیفتد و آحاد مردم بتوانند از خدمات استفاده نمایند.
حاتمی همینطور از حذف بخش مصاحبه از دستور کار سازمان نظام روانشناسی خبرداد و اضافه کرد: تصمیم بر این شده که آزمون صلاحیت حرفه ای را جایگزین مصاحبه برای ورودی های جدید در کمیسیون های تخصصی نماییم ضمن این که محتوای آزمون هم نظری نیست و بلکه رجوع محور و بر محور اطلاعات عملی داوطلبان است.
1401/07/22
13:10:35
5.0 / 5
134
تگهای خبر: تخصص , خدمات , ساخت , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.