امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۰۹
استاندار خوزستان:

بزرگترین بندر در شمال غرب خلیج فارس

بزرگترین بندر در شمال غرب خلیج فارس به گزارش هم ماشین، استاندار خوزستان، ظرفیت فعلی بنادر استان را ۸۵ میلیون تن عنوان نمود و اظهار داشت: برنامه توسعه ای در استان دنبال می شود تا بزرگترین بندر شمال غرب خلیج فارس در این منطقه راه اندازی خواهد شد.به گزارش هم ماشین به نقل از مهر، صادق خلیلیان عصر امروز سه شنبه در نشست شورای بنادر و سواحل خوزستان اظهار داشت: فعالیت بنادر در خوزستان نباید صرفا به تخلیه و بارگیری کالا محدود شود.
وی نسبت به توجه به پروژه های سرمایه گذاری همسو با اهداف طرح توسعه ای بنادر در خوزستان اصرار کرد و اظهار داشت: برمبنای برنامه ریزی های انجام شده، طرح بزرگی در خوزستان درحال پیگیری است تا ضمن ایجاد بزرگترین بندر در شمال غرب خلیج فارس، بیش از ۲ برابر به ظرفیت بنادر استان اضافه شود.
نماینده عالی دولت در خوزستان عنوان کرد: ایجاد ارزش افزوده بیشتر در بنادر این استان بواسطه اجرای این طرح رقم زده می شود و سبب تسریع در انجام کارهای تولیدی، تجاری و مبادلاتی خواهد شد.
استاندار خوزستان در ادامه تقویت سرمایه گذاری ها در استان را یک راهبرد توسعه ای در خوزستان عنوان نمود و اضافه کرد: بهره برداری از پروژه روغن کشی در بندر امام خمینی (ره) نمونه بارز در زمینه سرمایه گذاری شمرده می شود.
خلیلیان به زمینه های گردشگری در بخش بنادر اشاره نمود و اظهار داشت: در قالب کارهای تجاری، ایجاد کاربری های گردشگری بوسیله سرمایه گذاری های بخش خصوصی به جذب مسافر رونق توریسم در خوزستان کمک می نماید.
استاندار خوزستان از وجود ۵.۵ میلیون تن انواع کالای اساسی برای تخلیه در بندر امام خمینی (ره) و لنگرگاه های این استان آگاهی داد و بیان کرد: حدود نیمی از این مقدار کالا به وزارت جهاد کشاورزی و نیم دیگر آن مربوط به بخش خصوصی است.
وی افزود: سرعت عمل در تخلیه این کالاها از اهمیت زیادی برخوردارست و سبب رفع نیاز بخش تولید از مواد اولیه مورد نیاز خواهد شد.


منبع:

1401/07/14
10:36:38
5.0 / 5
346
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.