امروز: ۱۴۰۱/۰۹/۱۱
معاون اقتصادی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد اعلام كرد؛

جذب ۳۲ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در مناطق آزاد

جذب ۳۲ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در مناطق آزاد به گزارش هم ماشین، معاون اقتصادی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی اظهار داشت: ارزش سرمایه گذاری در مناطق آزاد از مهر سال قبل تا مهر امسال بیش از 32 هزار میلیارد تومان برآورد شده است.


به گزارش هم ماشین به نقل از دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، آقای احمد جمالی، معاون اقتصادی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی اظهار داشت: عملکرد مناطق آزاد و ویژه اقتصادی باید نسبت به روند گذشته، اهداف و رقبای منطقه ای ارزیابی شود ضمن این که باید یک بازه زمانی مشخصی را نیز برای آن در نظر گرفت.

بگفته آقای جمالی مقایسه مناطق آزاد با شهرک ها و نواحی صنعتی یک مقایسه نادرست است، شهرک ها و نواحی صنعتی در بودجه ردیف و حکم دارند، اما مناطق آزاد ردیف بودجه ای ندارند یعنی دولت فقط قطعه زمینی می دهد و هیچ تامین مالی برای انجام زیرساخت ها انجام نمی دهد ضمن این که محدوده شهرک ها خیلی کم است.

معاون اقتصادی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی می گوید: قانون در هدف گذاری تأسیس مناطق آزاد به ۱۰ یاد شده کرده که هیچ یک از این ها در شهرک ها وجود ندارد و همچون این اهداف می توان به ارائه خدمات عمومی، حضور فعال در بازارهای جهانی و تنظیم بازار کار و کالا اشاره نمود.

آقای جمالی اظهار داشت: ارزش سرمایه گذاری در مناطق آزاد از مهر سال قبل تا مهر امسال بیش از ۳۲ هزار میلیارد تومان و ارزش تولیدات این مناطق نیز بیش از ۸۰ هزار میلیارد تومان است. امسال میزان صادرات نسبت به واردات در این مناطق پیشی گرفت و در نتیجه تراز تجاری مناطق آزاد پس از سی سال برای نخستین بار مثبت شد.

1401/07/07
12:11:24
5.0 / 5
51
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , خدمات , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.