امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۲۰
استاندار لرستان:

حرفه آموزی و ایجاد اشتغال نقش مهمی در کاهش جرائم در ارتباط با مواد مخدر دارد

حرفه آموزی و ایجاد اشتغال نقش مهمی در کاهش جرائم در ارتباط با مواد مخدر دارد به گزارش هم ماشین، لرستان استاندار لرستان اظهار داشت: حرفه آموزی و ایجاد اشتغال نقش مهمی در کاهش جرائم در ارتباط با مواد مخدر دارد.


فرهاد زیویار در حاشیه جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر استان بر لزوم همکاری دستگاه های اجرائی استان بر ایجاد زمینه کاهش جرائم در رابطه با حوزه مواد مخدر اصرار کرد.
وی با تأکید بر لزوم همکاری دستگاه های اجرائی اظهار داشت: رفع معضل اعتیاد و جرائم حوزه مواد مخدر نیازمند همکاری همه جانبه در ارائه برنامه ها، همفکری، هم افزایی و اجرائی کردن اقدامات است.
زیویار اظهار داشت: اعتیاد و درگیری با مواد مخدر یک معضل اجتماعی است که به صورتی همه اقشار جامعه را در بر می گیرد بدین جهت لازم است برای مبارزه با آن چاره اندیشی و برنامه های جامع و مدون که قابلیت اجرائی شدن داشته باشد در دستور کار قرار گیرد.
وی اشاره کرد: دستگاه های اجرائی فعال در زمینه پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر ملزم به شناخت و بررسی شرایط استان و ارائه راه حل های مناسب در این رابطه هستند.
استاندار لرستان تصریح کرد: حرفه آموزی و ایجاد اشتغال نقش مهمی در کاهش جرائم مربوط به مواد مخدر دارد بدین جهت لازم است در برنامه ریزی ها، این مساله به خوبی دیده شود.
زیویار اضافه کرد: ایجاد کمپ های ماده ۱۵ فعال در زمینه ترک اعتیاد و کارگاه های حرفه آموزی از دیگر پیشنهادات خوب مطرح شده در این نشست بود که لازم است شرایط حضور بخش خصوصی برای دایر کردن این مراکز در سطح استان فراهم گردد.
وی افزود: در جلسه امروز قرار شد برای مساعدت با معتادین متجاهر که به کمپ های ترک اعتیاد مراجعه می کنند، بعد از طی دوران بیماری و بهبود نهایی اسناد هویتی آنها بوسیله دستگاه های اجرائی ذیربط صادر و در اختیار قرار گیرد.
استاندار لرستان همین طور اظهار داشت: بمنظور تضمین و کمک به آینده شغلی افراد بهبود یافته تدابیری اندیشیده شده تا بعد از حرفه آموزی و کسب مجوزهای شغلی لازم، تسهیلات تا سقف یکصد میلیون تومان در اختیار این آنها قرار گیرد.
زیویار در آخر اشاره کرد: اعتیاد به عنوان بیماری و فرد درگیر آن با نگاه یک بیمار در جامعه دیده می شود و لازم است همه اقشار جامعه بواسطه درگیر بودن با این معضل، نسبت به آن احساس مسئولیت داشته باشند تا بتوان شرایط جامعه را در این خصوص بهبود بخشید.1401/06/29
22:28:41
5.0 / 5
213
تگهای خبر: اشتغال , دستگاه , شورا , مسئول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.