امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۲۰
وزیر راه و شهرسازی:

۱۰۴ هزار واحد مسکونی برای نیروهای مسلح درحال ساخت است

۱۰۴ هزار واحد مسکونی برای نیروهای مسلح درحال ساخت است به گزارش هم ماشین، وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: هم اکنون 104 هزار واحد مسکونی برای نیروهای مسلح درحال ساخت است و امیدواریم با سرعت گرفتن ساخت مسکن، بتوانیم به ظرفیت ساخت 400 هزار واحد برسیم.به گزارش هم ماشین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، مراسم شروع عملیات اجرائی ساخت ۲۳۵۷ واحد مسکونی با مشارکت بنیاد تعاون ارتش و وزارت راه و شهرسازی با حضور رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی و امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش در محل بنیاد تعاون ارتش بصورت ویدئو کنفرانسی در ۵ شهر کشور اجرا شد.
رستم قاسمی در این مراسم ضمن قدردانی از تمامی کسانی که پروژه مورد اشاره را به مرحله شروع عملیات اجرائی رسانده اند اظهار داشت: هم اکنون ۱۰۴ هزار واحد در کل نیروهای مسلح شامل ارتش و سپاه و نیروی انتظامی درحال ساخت است و امیدواریم با سرعت گرفتن ساخت مسکن، بتوانیم به ظرفیت ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی برای نیروهای مسلح کشورمان برسیم.
ساخت ۲۰ شهر و شهرک جدید در کشور
وی در ادامه عنوان کرد: ما ۲۰ شهر جدید در کشور داریم و ساخت ۲۰ شهر و شهرک جدید هم مصوب شده است که ساخت آنها می تواند بخش زیادی از مشکلات حوزه مسکن ما را حل کند. در شهرهایی که زمین داریم و اتفاقاً تعدادشان هم کم نیست، ما تسهیلات به متقاضیان می دهیم و آنها می توانند برای خودشان خانه های ۲۰۰ متری و بصورت ویلایی (یک طبقه یا دو طبقه) بسازند.
وزیر راه و شهرسازی با اعلان اینکه ما یقین داریم که می توانیم ظرف ۴ سال ۴ میلیون واحد مسکونی بسازیم افزود: با پتانسیل و توان خوبی که در معاون جدید مسکن و ساختمان وزارت راه وجود دارد، این امر شدنی است و محقق می شود.
قاسمی که در حضور فرمانده نیروی زمینی ارتش صحبت می کرد اظهار داشت: برخی از زمینهای ارتش زمینهای گران قیمتی است و می توانید با بهره گیری از مولدسازی، از پول آن جهت استفاده کارکنان ارتش استفاده کنید. ما هم در جاهایی که زمین داریم، آنرا در اختیار شما قرار می دهیم و هیچ نوع محدودیتی هم در این رابطه نداریم؛ زمینهای ما مجانی است. بعضی جاها هم که زمین نداریم، از ارتش انتظار داریم که واحدهای مسکونی را در زمینهای خودش بسازد.
وی با اعلان اینکه موارد خوبی در شورای عالی مسکن از تصویب گذشته و دست این وزارتخانه برای مساعدت با خانه دار شدن کادر نیروهای مسلح کشور باز است ابراز امیدواری کرد تا ۴ سال آینده کسی نباشد در نیروهای مسلح که مسکن نداشته باشد و اظهار داشت: تنها انتظار ما از شما این است که به ساخت واحدها، سرعت بدهید.
فرمانده نیروی زمینی ارتش: اقدامات رستم قاسمی در بخش مسکن، جهادی و الهی است
همچنین در این مراسم امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: به عنوان یک فرد ناظر که از بیرون به وظایف و فعالیت ها و اقدامات وزارت راه و شهرسازی نگاه می کنم باید اعتراف کنم اقداماتی که وزیر راه و شهرسازی سرلوحه کار خودش قرار داده، اقداماتی جهادی و الهی است و البته از وزیری جهادی و ولایی و ایثارگر، جز این هم انتظاری نیست.
وی با اشاره به تأکیدات رهبر انقلاب برای رسیدگی به وضعیت معیشت کارکنان نیروهای مسلح و نزاجا اضافه کرد: ما تلاش نموده ایم گام هایی برای خانه دار کردن کارکنان نیروهای مسلح برداریم. هم اکنون برای تامین منابع مالی ساخت ۲۳ هزار خانه سازمانی برای کارکنان، از تهاتر استفاده می نماییم و با همتی که شکل گرفته است، در همین مدت بتوانیم کارکنان نیروی زمینی ارتش را صاحب خانه نماییم.
مدیرعامل شرکت شهرهای جدید: برای نظامی ها در پرند خانه می سازیم
همچنین علیرضا جعفری مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید هم در مراسم شروع عملیات اجرائی ساخت این ۲۳۵۷ واحد مسکونی، با اشاره به پیشرفت های انجام شده در اجرای طرح نهضت ملی مسکن اظهار داشت: به حول و قوه الهی امروز عملیات اجرائی ۱۶۰۷ واحد مسکونی در شهرهای جدید بهارستان (در اصفهان)، صدرا (در فارس) و مهاجران (در استان مرکزی) شروع خواهد شد.
وی همین طور از حصول توافق با ارتش برای واگذاری ۴۴۵ هکتار اراضی در پرند برای ساخت بیش از ۲۱۰۰ واحد مسکونی در فاز نخست این اراضی در پرند آگاهی داد و ابراز امیدواری کرد به زودی کلنگ شروع عملیات اجرائی این پروژه ها نیز به زمین زده شود.
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید همین طور با تأکید بر اهمیت استفاده از تکنولوژیهای جدید در ساخت واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی مسکن، از فرمانده نیروی زمینی ارتش خواست تا در ساخت واحدهای مورد اشاره برای کارکنان ارتش از صنعتی سازی استفاده گردد که مورد استقبال سرتیپ حیدری قرار گرفت.
معاون مسکن وزارت راه: بانک سپه به ساخت مسکن نیروهای مسلح وام بدهد
هادی عباسی معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی نیز در این مراسم با تأکید بر این که تمامی امکانات لازم در این وزارتخانه برای حل معضل مسکن در کشور بسیج شده است، از مسئولان عالی رتبه در نیروهای مسلح خواست تا نسبت به استفاده از ظرفیت بانک سپه (بانک عامل نیروهای مسلح) جهت استفاده از تسهیلات جهت ساخت واحدهای مسکونی کارکنان ارتش استفاده گردد.
در این مراسم همین طور رییس بنیاد تعاون ارتش جمهوری اسلامی ایران با اعلان اینکه به جز ۶۴ هزار واحد مسکونی درحال ساخت برای کارکنان نیروهای مسلح، ۱۰۰ هزار واحد دیگر هم آماده توافق است، اظهار داشت: تا حالا ساخت نیمی از سهم واحدهای طرح نهضت ملی مسکن برای نیروهای مسلح را ارتش تقبل کرده و درحال ساخت آنهاست.
در اختتام این مراسم، ضمن امضای تفاهم نامه میان رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی و امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش، عملیات اجرائی ساخت ۲۳۵۷ واحد مسکونی با مشارکت بنیاد تعاون ارتش و وزارت راه و شهرسازی بصورت ویدئو کنفرانسی در شهرهای مورد اشاره اجرا شد.

1401/06/19
21:56:50
5.0 / 5
200
تگهای خبر: تكنولوژی , ساخت , سازمان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.