امروز: ۱۴۰۱/۰۹/۰۸

اقدامات مدیریت بحران استان تهران در طرح ۲۱ روزه امداد و نجات ستاد اربعین

اقدامات مدیریت بحران استان تهران در طرح ۲۱ روزه امداد و نجات ستاد اربعین به گزارش هم ماشین، مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران اقدامات ستاد بحران استان در طرح امداد و نجات اربعین حسینی (ع) را تشریح نمود و اظهار داشت: این طرح به مدت 21 روز اجرا خواهد شد.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، حامد یزدی مهر پس از ظهر پنج شنبه در جمع خبرنگاران، در تشریح اقدامات و تمهیدات ستاد مدیریت بحران استانداری تهران برای برگزاری هر چه باشکوه تر مراسم اربعین در داخل و خارج از کشور اظهار داشت: پیرو برگزاری جلسه کمیته امداد و نجات ستاد اربعین استان تهران تمامی دستگاه های ذی مدخل مدیریت بحران پای کار آمدند و همه تلاش ها جهت خدمت رسانی به زوار اربعین حسنی مهیا شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران با اعلان اینکه ستاد اربعین استان تهران در سه نقطه شامل استان مرزی مهران، شهر نجف در صحن حضرت زهرا و کربلا مستقر است اظهار داشت: از روز چهارشنبه ۱۶ شهریور ماه طرح امداد و نجات در اربعین حسینی (ع) شروع و به مدت ۲۱ روز تا روز سه شنبه پنجم مهرماه ۱۴۰۱ ادامه خواهد داشت که در صورت ضرورت تمدید می شود.

یزدی مهر با تأکید بر ارائه خدمات به شایسته ترین شکل ممکن اظهار داشت: تعداد یک هزار و ۲۰۵ مرکز عملیاتی امداد و نجات به تفکیک یک هزار و ۱۴۹ مرکز درون مرزی و ۵۶ مرکز برون مرزی برای عملیات امداد و نجات در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به آمادگی و حضور ۱۰ قرارگاه مرزی اظهار داشت: یک قرارگاه در مهران، سه قرارگاه در شلمچه، خسروی و چذابه و شش قرارگاه فرعی برای طرح امداد و نجات آماده به خدمت هستند و ۵۴۷ پایگاه پشتیبان امداد و نجات بین شهری و ۴۴۹ شعبه پشتیبان شعب شهرستانی نیز در نظر گرفته شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران درباره ی تعداد کل نیروهای ستادی و عملیاتی طرح امداد و نجات استان اظهار داشت: در این طرح چهار هزار و ۵۹۹ نفر روز و مشارکت ۱۵ هزار نیروی متخصص کادر و داوطلب پیش بینی شده است.

یزدی مهر درباره ی تعداد کلی قرارگاه ها و نیروهای عملیاتی اظهار داشت: در قرارگاه مرزی ۱۰ مرکز با ۳۸۴ نفر نیروی امدادی و ۱۶۹ دستگاه خودروی عملیاتی، در استانهای مرزی ۱۱۶ مرکز با ۴۶۴ نفر نیروی امدادی و ۱۲۷ دستگاه خودروی عملیاتی، در استانهای معین و پشتیبان، ۱۰۲۳ مرکز با ۳۵۴۹ نفر نیروی امدادی و ۴۱۴۰ دستگاه خودروی عملیاتی، و تعداد فعالان در عراق، ۵۶ مرکز با ۲۰۲ نفر نیروی امدادی و ۷۲ دستگاه خودروی عملیاتی پیش بینی شده اند و ۱۹ فروند بالگرد که چهار فروند در مرزهای خروجی و ۱۵ فروند در استانهای معین و مرزهای ورودی مستقر خواهند بود.

وی اظهار داشت: مجموعاً در قرارگاه های مرزی ۱۱۶ پایگاه که ۶۱ پایگاه ثابت و ۵۵ پایگاه موقت است حضور مؤثر و مستمر برای خدمت رسانی دارند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران با اشاره به گسیل منابع لجستیکی باتوجه به طرح امداد و نجات مدیریت بحران استان اشاره کرد: برای این مساله ۶۵ آمبولانس، ۳۲ خودرو نجات، ۲۸ خودروی دو کابین، ۳۴ موتورسیکلت، ۱۰ وسیله ارتباطی، ۱۰ فروند بالگرد پیش بینی شده است.

وی اظهار داشت: از نظر منابع انسانی نیز تمهیدات به بهترین شکل اندیشیده شده و ۳۸۴ نفر شامل ۲۰۲ نفر از پرسنل و ۱۸۲ نجاتگر در قرارگاه های مرزی حضور خواهند داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مدیریت بحران استانداری تهران، یزدی مهر درباره ی اعزام خودرو های امدادی به کشور عراق اظهار داشت: ما در هفت منطقه کربلا، نجف، مسیر نجف تا کربلا، حله، کاظمین و سامرا و ستاد عملیاتی اعزام خواهیم داشت که ۱۶ تریلی حمل دارو به ستاد عملیاتی، ۵۰ دستگاه آمبولانس که به ترتیب ۱۸ دستگاه به کربلا، ۱۰ دستگاه به نجف، ۱۰ دستگاه به مسیر نجف تا کربلا، دو دستگاه به حله، چهار دستگاه به کاظمین، و چهار دستگاه سامرا، و دو دستگاه به ستاد عملیاتی اعزام خواهند شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران با اشاره به اعزام شش اتوبوس آمبولانس به تفکیک چهار دستگاه به کربلا و دو دستگاه به نجف اظهار داشت: مجموعاً ۸۰ نفر داوطلب تخصصی و ۱۲۲ نفر از پرسنل به کشور عراق به عنوان تیم های عملیاتی اعزام خواهند شد.

منبع:

1401/06/17
23:16:51
5.0 / 5
42
تگهای خبر: تخصص , خدمات , خودرو , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.