امروز: ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
اسماعیلی:

به دنبال گسترده تر شدن شمول بیمه ای داروها هستیم

به دنبال گسترده تر شدن شمول بیمه ای داروها هستیم به گزارش هم ماشین، نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما در مجلس به دنبال این هستیم تا دامنه داروهایی که زیرمجموعه بیمه قرار می گیرند گسترده تر شده و فشار کمتری بر بیماران وارد شود.


ولی اسماعیلی در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به وضعیت قیمت دارو و توزیع آن در بازار، بیان نمود: بنده و رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گزارش های مختلفی در مورد افزایش قیمت دارو دریافت و این مورد را به شخص رئیس جمهور منتقل کردیم. باوجود این که وزارت بهداشت معتقد بود که قیمت دارو افزایشی نداشته است با بازدید میدانی که انجام دادیم مشخص شد که قیمت دارو رو به افزایش است.
ایشان در ادامه اظهار نمود: در جلسه بعدی که با رئیس جمهور داشتیم ایشان را در جریان قرار دادیم که قیمت دارو درحال گران شدن است. پس از این مورد وزارت بهداشت اقداماتی را در دستور کار قرار داد تا جلوی افزایش قیمت دارو گرفته شود. مبحث بعدی این بود که بسیاری از داروها که در داخل تولید می شوند مواد اولیه آنها از خارج وارد شده و بخشی از گرانی آن به موضع تحریم ها باز می گردد.

اکثر داروهای بیماران خاص خارج از چهارچوب بیمه ای است
نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امروز باتوجه به اقداماتی که در حوزه اجرایی صورت گرفته قیمتها تا حدودی کنترل شده است. در حوزه بیمه ای هم اقدامات خوبی با پیگیری مجلس صورت گرفته است. اغلب داروهایی که برای بیماران خاص نوشته می شود خارج از چهارچوب بیمه ای بوده که فشار مضاعفی بر این بیماران تحمیل می کند.
ایشان در ادامه تصریح کرد: در جلسه آتی کمیسیون معاونت درمان تأمین اجتماعی فراخوانده خواهد شد تا داروهایی که زیرمجموعه بیمه قرار می گیرند بیشتر شود. بدینگونه کمی از فشار وارده بر بیماران کاسته خواهد شد. خوشبختانه امروز بیمه هم همگانی شده و هر کسی که به بیمارستان رجوع کند اگر بیمه نداشته باشد خود به خود مشمول بیمه سلامت خواهد شد. اما بخشی از داروهایی که نوشته می شود مردم باید به صورت آزاد تهیه کنند و ما به دنبال این هستیم که شمول بیمه ای داروها را افزایش دهیم.
منبع:

1401/06/12
18:07:51
5.0 / 5
33
تگهای خبر: تولید , شورا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.