امروز: ۱۴۰۲/۰۷/۰۹

شورای اقتصاد ۳۳ مصوبه را به دستگاههای مربوطه ابلاغ کرده است

شورای اقتصاد ۳۳ مصوبه را به دستگاههای مربوطه ابلاغ کرده است به گزارش هم ماشین، اموراقتصاد مقاومتی و شورای اقتصاد از زمان تشکیل دولت سیزدهم، جلسات گوناگونی برای بهبود شرایط و شکوفایی اقتصادی برگزار کرده و تعداد ۳۳ مصوبه صادر و برای اجرا به دستگاههای مربوطه ابلاغ گردیده است.به گزارش هم ماشین به نقل از سازمان برنامه و بودجه، حدود یک سال از عمر دولت سیزدهم می گذرد امور اقتصاد مقاومتی و شورای اقتصاد از زمان تشکیل دولت سیزدهم، جلسات گوناگونی برای بهبود شرایط و رشد و شکوفایی اقتصادی برگزار کرده است که سه جلسه به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شده است.
در نتیجه برگزاری این جلسات، تعداد (۳۳) مصوبه صادر و برای اجرا به دستگاههای مربوطه ابلاغ گردیده است. از این میان، (۷) فقره مصوبه در ارتباط با سرمایه گذاری از محل تسهیلات مالی خارجی (فاینانس)، (۷) فقره مصوبه در ارتباط با سرمایه گذاری از محل منابع داخلی شرکتهای دولتی (موضوع ماده (۸۷) قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت) بوده است.
همچنین، (۹) فقره مصوبه در ارتباط با سرمایه گذاری با استفاده از ظرفیت ماده (۱۲) قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور و (۱۰) فقره مصوبه دیگر در ارتباط با سایر موضوعات، نظیر مصوبات در رابطه با انتشار اوراق مالی اسلامی، ماده (۵) قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و پشتیبانی از کالای ایرانی، ترک تشریفات مزایده و تعیین نرخ عوارض بوده است.
لازم به ذکر است، در این زمان، پنج جلسه کمیسیون تخصصی شورای اقتصاد هم برگزار شده که طی آنها، تعداد (۳۴) فقره صورتجلسه تنظیم و برای طرح و تأیید نهایی به شورای اقتصاد ارسال شده است.


1401/05/30
12:14:44
5.0 / 5
157
تگهای خبر: اقتصاد , تخصص , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.