امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۲۰
راه و شهرسازی در یك هفته گذشته؛

بلیت های ۶ میلیونی سفر هوایی اربعین

بلیت های ۶ میلیونی سفر هوایی اربعین به گزارش هم ماشین، وزیر راه و شهرسازی از تعیین قیمت ۶ میلیون تومانی بلیت رفت و برگشت پروازهای اربعین اطلاع داد.به گزارش هم ماشین به نقل از مهر، در هفته جاری، نشست کارگروه حمل و نقل ستاد اربعین در وزارت راه و شهرسازی و به ریاست محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور برگزار گردید.
در آخر این نشست رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی از تعیین قیمت ۶ میلیون تومان برای بلیت رفت و برگشت پروازهای اربعین اطلاع داد.
وی با تاکید بر ممنوع بودن فروش بلیت چارتری در روزهای اربعین، اعلام نمود: «شده کارهایم را رها کنم و در فرودگاه بنشینم، نظارت می کنم تا شرکتهای هواپیمایی مبادرت به فروش بلیت پروازهای اربعین بالاتر از نرخ مصوب نکنند.»
شهریار افندی زاده معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی هم از آغاز فروش بلیت سفرهای جاده ای و ریلی اربعین از ۱۶ شهریور سال جاری اطلاع داده است.
به گفته معاون وزیر راه، ۸ هزار دستگاه اتوبوس تحت نظارت سازمان راهداری به سفرهای اربعین اختصاص داده می شود و در کنار آن از اتوبوس های نیروهای مسلح هم برای جابه جایی زائرین استفاده خواهد شد.
سعید چلندری سرپرست فرودگاه امام خمینی (ره) هم از ممنوع بودن ورود زائرین اربعین به این فرودگاه بدون در دست داشتن بلیت اطلاع داده و اعلام نموده است: نیروهای انتظامی مستقر در فرودگاه حضرت امام (ره) از ورود زائرین اربعین به این فرودگاه بدون در دست داشتن بلیت ممانعت به عمل خواهند آورد.
حمید رضا سهرابی معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هم از آغاز ساخت ۴ هزار واحد مسکن باقی مانده که به صورت مشارکتی میان بنیاد مسکن و شهرداری تهران در داخل پایتخت ایجاد می شود، طی یک ماه آینده اطلاع داد.
به گفته سهرابی، تا کنون ساخت ۶ هزار واحد از ۱۰ هزار واحدی که بنیاد مسکن و شهرداری تهران با هم مقرر است راه اندازی کنند، طی ۶ ماه گذشته شروع شده و با شروع به ساخت ۴ هزار واحد باقی مانده در شهریور سال جاری، تعهد ۱۰ هزار واحد مسکونی بنیاد مسکن و شهرداری تهران عملیاتی خواهد شد.
در هفته گذشته نرخ جدید عوارض آزادراه های مشارکتی ابلاغ گردیده بود که در این هفته و با دستور وزیر راه و شهرسازی نرخ های جدید که نسبت به سال قبل به صورت متوسط ۲۸ درصد افزایش داشت، تعلیق شد و به نرخ های سابق بازگشت.

1401/05/22
08:40:04
5.0 / 5
191
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.