امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۱۷
یك مقام مسئول خبرداد؛

قیمت بلیت پروازهای اربعین نهایی نشده است

قیمت بلیت پروازهای اربعین نهایی نشده است معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری از ممنوعیت فروش بلیت چارتری پروازهای نجف و بغداد در بازه 10 روزه سفرهای اربعین آگاهی داد.به گزارش هم ماشین به نقل از مهر، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی روز گذشته در مراسم تقدیر از دست اندرکاران پروازهای حج تمتع ۱۴۰۱، درباب در پیش رو بوردن عملیات پروازی اربعین اظهار نمود: بعد از انجام موفقیت آمیز پروازهای حج، عملیات پروازهای اربعین را در پیش رو داریم.
وزیر راه: برخی اربعین پارینه می گفتند امکان انقال هوایی ۶۰ هزار مسافر به عراق نیست
وی اضافه کرد: سال قبل ۲۰ روز پیش از اربعین، مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق به ایران آمد و اجازه انجام پرواز ۶۰ هزار ایرانی به عراق بدون ویزا با سفرهای هوایی را صادر کرد که بسیاری می گفتند کار سختی است؛ ولی توانستیم آنرا عملی نماییم.
کاپیان محمد محمدی بخش معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان هواپیمایی کشوری نیز در این مراسم با اشاره به ارجحیت پروازهای اربعین به حج از نظر اهمیت اظهار داشت: پس از عملیات تمتع امسال، باید عملیات پروازهای اربعین را مدیریت نماییم که بزرگ ترین اجتماع بشری در دنیاست.
معاون سازمان هواپیمایی: هنوز قیمت بلیت پروازهای اربعین مشخص نشده
حسن خوشخو معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری در گفت و گو با خبرنگار مهر درباره پروازهای اربعین اظهار نمود: برمبنای دستور وزیر راه و شهرسازی، فروش بلیت چارتری پروازهای اربعین در بازه زمانی برگزاری این مراسم ممنوع می باشد.
وی افزود: مقرر است شرکت های هواپیمایی رأسا مبادرت به فروش بلیت پروازهای اربعین بوسیله سایت های رسمی خود کنند.
معاون رییس سازمان هواپیمایی کشوری با اعلان اینکه بازه زمانی پروازهای اربعین به طور معمول ۱۰ روزه است اضافه کرد: قیمت بلیت پروازهای اربعین هنوز مشخص نشده است.
مسیرهایی که فروش بلیت پروازهای چارتری در آنها ممنوع است
خوشخو درباره ممنوعیت پروازهای داخلی چارتری اظهار نمود: برخیث شهرهای پر ترافیک که حجم تقاضای سفرهای زیادی دارند، فروش بلیت چارتری پرواز در آنها ممنوع شده که شامل تهران، مشهد، شیراز، اصفهان، تبریز، بندرعباس و اهواز می شود.
وی اشاره کرد: هیچ شرکت هواپیمایی حق فروش بلیت چارتری به این ۷ شهر را ندارد و اگر ایرلاینی بلیت چارتری فروخت، بطور قطع تخلف کرده و با آن برخورد می شود.
معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری تصریح کرد: مقاصدی چون کیش و قشم، گردشگری هستند و مشمول ممنوعیت فروش چارتری بلیت پرواز نمی شوند.
به گفته این مقام مسئول در صنعت هوانوردی، دو شرکت هواپیمایی چابهار و فلای پرشیا فقط مجاز به فروش بلیت های چارتری هستند ولی حق ندارند به مقاصدی که گفته شد، بلیت چارتری بفروشند؛ پس به این شرکت هواپیمایی تا ۲۰ مرداد امسال فرجه دادهایم که مسیرهای چرارتری جدیدی تعریف کرده و مجوز آنرا از سازمان هواپیمایی کشوری دریافت نمایند.
ایرلاین ها مکلف به استرداد بلیت های چارتری شدند
این مقام مسئول در سازمان هواپیمایی کشوری درباره استرداد بلیت پروازهای چارتری اظهار داشت: از آنجا که میزان عرضه بلیت با تقاضا به سبب شرایط خاص اقتصاد صنعت هوانوردی بالانس نیست و به تعادل نرسیده، پس قرار شد تا هیچ تفاوتی میان بلیت های برنامه ای و چارتری نباشد.
وی اضافه کرد: تا قبل از این ایرلاین ها اگر بلیت چارتری از طرف مسافر کنسل می شد یا به هر علت مسافر اعلام انصرافی می داد، از استرداد وجه بلیت (به جز خسارت کنسلی) خودداری می کردند. ولی هم اکنون ایرلاین ها مکلف به استرداد بلیت پروازهای چارتری همانند پروازهای برنامه ای شده اند که البته مانند پروازهای برنامه ای، خسارت کنسلی از آن کسر می شود.
خوشخو درباره فروش بلیت پار پرواز اظهار داشت: فروش بلیت هواپیما در این روش نیز مشمول مقررات سایر روش هاست و اگر بلیتی گران تر از سقف مصوب و نرخ نامه مورد تأیید سازمان هواپیمایی، پای پرواز به فروش برسد، تخلف شمرده می شود.
فروش بلیت همراه با هتل، تخلف است
معاون رییس سازمان هواپیمایی کشوری بیان کرد: اگر آژانس های فروش بلیت هواپیما یا سایر فعالان این صنعت مبادرت به فروش بلیت هواپیما همراه با سایر خدمات مانند هتل یا امثال آن کنند، تخلف کرده اند.
به گفته خوشخو، فرقی ندارد که آژانس های هواپیمایی، فروش بلیت پرواز را مشروطر به دریافت سایر خدمات جانبی کرده باشند یا با رضایت مشتری چنین کارهایی داشته باشند.

1401/05/09
20:09:26
5.0 / 5
198
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.