امروز: ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
در گزارش هم ماشین اعلام شد؛

افزایش قیمت گازوئیل در دستور کار نیست

افزایش قیمت گازوئیل در دستور کار نیست به گزارش هم ماشین مدیرکل دفتر حمل کالای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از شماره گذاری ۴ هزار دستگاه کامیون وارداتی دست دوم اروپایی اطلاع داد.مهرداد حمداللهی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره تخصیص سوخت به ناوگان سنگین جاده ای بر مبنای پیمایش اظهار نمود: طبق مصوبه هیئت وزیران، کارگروه توزیع سوخت بر مبنای پیمایش به ریاست شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی از مهر ۱۳۹۴ اجرایی شده و با گذشت ۷ سال از شروع این طرح، تلاش شده نقصها آن برطرف شود.
وی اضافه کرد: یکی از مواردی که مورد اعتراض مالکان ناوگان و دارندگان کامیون ها بود، بازه زمانی احصای عملکرد کامیون بود و توزیع سوخت بر مبنای عملکرد، در ماه بعد اتفاق می افتاد؛ به این معنا که ناوگان گازوئیل سوز، عملکردش احصا شده و سوخت آن بر مبنای عملکرد ماه گذشته، در ماه بعدی واریز می شد.
مدیرکل دفتر حمل و نقل کالای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای خاطرنشان کرد: طولانی بودن این دوره زمانی سبب می شد ناوگان بعضاً با کمبود سوخت در ایام پایانی ماه مواجه شود؛ بنابراین یکی از تصمیماتی که اتخاذ شد این بود که بازه زمانی را کوتاه نماییم.
وی با اشاره به اینکه پارسال در مرحله اول بازه زمانی تخصیص سوخت را از یک ماهه به ۱۵ روزه کاهش دادیم خاطرنشان کرد: هم اکنون در هر ۱۵ روز عملکرد ناوگان سنگین جاده ای احصا و سوخت تخصیص داده می شود.
حمداللهی اظهار داشت: در جلسات اخیر کارگروه پیمایش در شرکت نفت، مقرر شد این دو هفته را به یک هفته کاهش دهیم و مقرر است از اول مرداد ماه سال جاری این مصوبه را اجرایی نماییم.
وی تصریح کرد: نرخ گازوئیل فعلا همان لیتری ۳۰۰ تومان برای سهمیه یارانه ای و ۶۰۰ تومان برای سوخت گیری آزاد است و افزایش قیمت گازوئیل در دستور کار نیست.
این مقام مسئول در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای تاکید کرد: مبحث ناوگان وارداتی به ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت منتقل شده است؛ ۱۸ هزار دستگاه کامیون ثبت سفارش شده، ۱۵ هزار دستگاه به گمرکات آمده اند، از این ۱۵ هزار دستگاه، ۱۳ هزار و ۷۰۰ دستگاه اظهار شده اند که از آنها ۱۰ هزار دستگاه ترخیص شده اند و حدود ۵ هزار کامیون اسقاط داشته ایم و ۴ هزار دستگاه هم شماره گذاری (پلاک) شده است.
وی درباره حذف اسقاط از چرخه واردات اظهار داشت: بر مبنای آیین نامه اجرایی، قرار بود در مقابل هر یک دستگاه کامیون وارداتی، یک دستگاه کامیون فرسوده اسقاط شود اما به علت به هم خوردن چرخه عرضه و تقاضا قیمت کامیون های فرسوده ای که قرار بود اسقاط شوند، طی یک سال گذشته افزایش ناگهانی داشته است.
مدیرکل دفتر حمل و نقل کالای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اضافه کرد: بنابراین رانندگانی که قرار بود گواهی اسقاط برای کامیون های فرسوده عرضه کنند، تا حدودی از این روند منصرف شده اند.


منبع:

1401/04/19
14:01:54
5.0 / 5
21
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.