امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۲۰

وزارت راه هک شدن و حذف اطلاعات سامانه اسکان را تکذیب نمود

وزارت راه هک شدن و حذف اطلاعات سامانه اسکان را تکذیب نمود وزارت راه و شهرسازی در اطلاعیه ای اخبار برخی رسانه ها در مورد هک شدن سامانه اسکان و املاک در سال ۱۴۰۱ را رسما تکذیب نمود.به گزارش هم ماشین به نقل از مهر، معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با تکذیب اخبار برخی رسانه ها در مورد هک شدن سامانه اسکان و املاک در سال ۱۴۰۱، از ثبت اطلاعات اقامت بیشتر از ۷۳ میلیون ایرانی و بیشتر از ۱۱ میلیون واحد مسکونی در این سامانه اطلاع داد و درخواست نمود هم وطنان اطلاعات در ارتباط با خویش را در سامانه مشاهده، بروزرسانی و یا تکمیل کنند.
معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در این اطلاعیه توضیح داد: پیرو انتشار اخباری در خصوص هک شدن سامانه ملی املاک و اسکان کشور در بعضی رسانه های رسمی در ۱۶ تیرماه ۱۴۰۱، بدین وسیله مبحث هک شدن سامانه مذکور تکذیب می شود.
در اطلاعیه وزارت راه و شهرسازی آمده است: سامانه ملی املاک و اسکان کشور درحال فعالیت بوده و هیچ گونه مشکلی در ورود و ثبت اطلاعات توسط ساکنان و مالکان املاک مسکونی در سامانه وجود ندارد.
معاونت مسکن و ساختمان اعلام نمود: با تلاشهای صورت گرفته توسط وزارت راه و شهرسازی و با استفاده از همکاری سایر دستگاههای اجرایی، هم اکنون سامانه ملی املاک و اسکان کشور اطلاعات اقامت بیشتر از ۷۳ میلیون ایرانی و مالکیت بیشتر از ۱۱ میلیون کد پستی مسکونی را با رعایت کلیه جوانب امنیتی نگهداری می کند.
اطلاعات مذکور بر مبنای بند ۷ تبصره ۸ ماده ۱۶۹ مکرر قانون مالیات های مستقیم و بخشنامه معاون اول رئیس جمهور در چهارم تیرماه ۱۴۰۱ مبنای عرضه خدمات دولت قرار می گیرد.
ضروری است کلیه هم وطنانی که تابحال در سامانه ( https: //amlak.mrud.ir/) نسبت به ثبت اطلاعات مالکیت و سکونت خود اقدام نکرده اند، در اسرع وقت با رفتن به سامانه نسبت به مشاهده و بروزرسانی یا تکمیل اطلاعات مذکور اقدام نمایند.


منبع:

1401/04/18
11:09:41
5.0 / 5
165
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.