امروز: ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
مدیركل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی در گفت وگو با هم ماشین:

موجودی کالاهای اساسی در بنادر کشور از ۴ میلیون تن عبور کرد

موجودی کالاهای اساسی در بنادر کشور از ۴ میلیون تن عبور کرد مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: در انبارهای بندری، شناورهای پای اسکله ها و شناورهای منتظر در لنگرگاه ها بیشتر از ۴ میلیون و ۸۸ هزار تن است.روانبخش بهزادیان در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت موجودی کالاهای اساسی در بنادر اظهار داشت: تا آخر امروز ۲۲ خرداد ۱۴۰۱، ۴ میلیون و۸۸ هزار و ۹۱۲ تن انواع کالای اساسی شامل گندم، ذرت، جو، سویا، برنج، شکر، روغن خام و دانه های روغنی در بنادر کشور موجود است.
وی اضافه کرد: این رقم مجموع کالاهای اساسی در انبارهای بندری، شناورهای پای اسکله و محموله کشتی های منتظر در لنگرگاه می شود.
مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی افزود: در بندر امیرآباد تابحال ۷۰ دستگاه کامیون حامل کالاهای اساسی به وزن هزار و ۷۳۲ تن خارج شده است. همینطور ۲۰ هزار و ۵۹۶ تن گندم، ۲۰۷ هزار و ۹۷۰ تن ذرت، ۷۶ هزار و ۷۰۸ تن جو، ۱۴۳ تن سویا و ۴۴ هزار و ۳۴۵ تن روغن خام در این بندر موجود است که مجموع آن به ۳۴۹ هزار و ۷۶۲ تن انواع کالاهای اساسی می رسد.
بهزادیان اظهار داشت: در بندر نوشهر تابحال ۳۳ دستگاه کامیون به وزن ۷۰۰ تن کالای اساسی خارج شده؛ ضمن این که ۱۳۸ هزار و ۶۸۹ تن ذرت، ۲۱ هزار و ۵۸۲ تن جو و ۹ هزار و ۹۹۴ تن روغن خام و مجموعاً ۱۷۰ هزار و ۲۶۵ تن کالای اساسی در این بندر وجود دارد.
این مقام مسئول در سازمان بنادر خاطرنشان کرد: در بندر انزلی ۴۴ کامیون به وزن ۹۵۳ تن کالای اساسی خارج شده و ۱۱ هزار و ۶۳۸ تن گندم، ۱۲ هزار و ۳۵۷ تن ذرت، ۲۳ هزار و ۹۶۶ تن جو، ۶۸ تن برنج و ۲۲ تن دانه های روغنی موجودی داریم که مجموع آن به ۵۷ هزار و ۷۶۴ تن می رسد.
وی در مورد بندر امام خمینی خاطرنشان کرد: از این بندر تابحال هزار و ۵۶۵ دستگاه کامیون به وزن ۳۹ هزار و ۳۵۷ تن و ۶۴ دستگاه واگن کالای اساسی به وزن ۳ هزار و ۵۲۱ تن خارج شده است.
مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی خاطرنشان کرد: در بندر امام خمینی ۲۹۱ هزار و ۱۵۱ تن گندم، یک میلیون و ۱۲۴ هزار و ۵۲۵ تن ذرت، ۳ هزار و ۴۶۲ تن جو، ۱۷۸ هزار و ۶۹۰ تن سویا، هزار و ۱۹۱ تن برنج، ۵۷ هزار و ۲۹۰ تن شکر، ۱۱۸ هزار و ۷۰۳ تن روغن خام و ۳۳۹ هزار و ۹۱۴ تن دانه های روغنی انبار شده است که مجموع آن به ۲ میلیون و ۱۱۴ هزار و ۹۲۶ تن می رسد.
وی در مورد موجودی کالاهای اساسی بندر شهید رجایی بیان نمود: تابحال ۹۴ دستگاه کامیون به وزن ۲ هزار و ۵۲ تن کالای اساسی خارج شده؛ همینطور ۵ هزار و ۶۷۸ تن ذرت، ۵ هزار و ۶۷۱ تن برنج که مجموعاً ۱۱ هزار و ۳۴۹ تن انواع کالاهای اساسی می رسد.
وی ضمن اشاره به موجودی ۲ هزار و ۳۳۲ تنی انواع کالاهای اساسی در بندر بوشهر، ۲۲ هزار و ۴۶۳ تنی در آستارا، ۲۱ هزار و ۸۲۵ تنی در فریدون کنار، ۷۰ تن در بندر لنگه، ۲ هزار و ۸۸۰ تن در بندر شهید باهنر و ۸۲ تنی در بندر خرمشهر اظهار نمود: در بندر چابهار هم ۱۱ هزار و ۳۴۹ تن انواع کالای اساسی شامل ۵ هزار و ۶۷۸ تن ذرت و ۵ هزار و ۶۷۱ تن برنج می شود.
بهزادیان در انتها مجموع کالاهای اساسی موجود در شناورهای پای اسکله را ۳۱۸ هزار و ۴۱۱ و موجودی شناورهای منتظر در لنگرگاه ها را ۸۱۱ هزار و ۵۶۴ تن اعلام کرد؛ همینطور مجموع کالاهای اساسی موجود در انبارهای بنادر ۲ میلیون و ۹۵۸ هزار و ۹۳۷ تن است.

1401/03/23
07:56:30
5.0 / 5
18
تگهای خبر: آب , دستگاه , سازمان , مسئول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.