امروز: ۱۴۰۱/۰۴/۰۶
وزیر راه و شهرسازی:

راه آهن ارومیه تکمیل می شود

راه آهن ارومیه تکمیل می شود به گزارش هم ماشین وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: فردا با تخصیص اعتبارات مورد نیاز زمینه رفع نواقصات و تکمیل راه آهن ارومیه - مراغه فراهم می شود.به گزارش هم ماشین به نقل از مهر، رستم قاسمی عصر پنجشنبه در جمع خبرنگاران ارومیه در حاشیه بازدید از طریق آهن ارومیه – مراغه اظهار نمود: در سالهای گذشته به نرخ امروز سرمایه گذاری بیشتر از ۵ هزار میلیارد تومانی برای این طرح انجام گرفته و باید از این ظرفیت به درستی استفاده گردد.
وی با اشاره به اینکه در مسافرت فردا با حضور رئیس جمهور مبلغ نهایی برای تکمیل این زیرساخت مهم در جلسه شورای اداری استان نهایی و اعلام می شود، اضافه کرد: در این سفر دنبال بهبود وضعیت راه آهن هستیم و نقصها در حوزه بهره برداری حمل بار را پیگیری و رفع می نماییم.
قاسمی اضافه کرد: زمان دقیق اتمام طرح راه آهن در این سفر مشخص می شود و با عنایت به سرمایه گذاری بیشتر از ۵ هزار میلیارد تومانی که در این پروژه انجام شده، باید به منظور اجرایی شدن بهره برداری باری آن اقدامات جدی آغاز شود.
وزیر راه و شهرسازی، اظهار داشت: با کمک مسؤلان استانی، باید بارهای کارخانجات با قطار حمل شود تا هم از نظر اقتصادی صرفه جویی شده و هم کمکی به بخش خصوصی باشد.
آغاز ساخت ۴۰ هزار واحد مسکونی با حضور رئیس جمهور در آذربایجان غربی
قاسمی تصریح کرد: راه آهن جمهوری اسلامی واگن ندارد و همه واگذار به بخش خصوصی شده و برای رونق باید حمایت شود.
وزیر راه و شهرسازی در ادامه ضمن اشاره به این که آذربایجان غربی جزو استانهای برتر از لحاظ اختصاص زمین برای طرح ملی مسکن می باشد، اظهار داشت: تنها در یک یا دو شهر این استان مشکل داریم و باید زمین خریداری شود. در بقیه شهرها پیشبینی های لازم برای ۴ سال آینده انجام شده و در جریان این سفر عملیات اجرایی ساخت ۴۰ هزار واحد هم شروع می شود.
وی اظهار داشت: آغاز ساخت ۴۰ هزار واحد مسکن ملی به معنای تکمیل ظرفیت ۵۰ درصدی این طرح در آذربایجان غربی است که برای ۴ سال آینده پیشبینی کرده ایم. این نشان دهنده ظرفیت و شرایط خوب استان از نظر اجرای طرح است که امیدواریم با موفقیت به پایان برسد.
رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی عصر پنجشنبه به منظور سفری ۲ روزه و همراهی با هیئت دولت در مسافرت به آذربایجان غربی از راه فرودگاه بین المللی ارومیه وارد شد.
قرار است قاسمی امروز ضمن کلنگ زنی طرح نهضت ملی مسکن در ارومیه از بزرگراه بین المللی ارومیه – سرو راه آهن ارومیه – مراغه و پالایشگاه قیر ارومیه بازدید و در جریان روند پیشرفت و مشکلات آنها قرار گیرد.
همچنین فردا جمعه وزیر راه و شهرسازی در چارچوب سفر هیئت دولت و رئیس جمهور به آذربایجان غربی از طرح های راه و شهرسازی استان بازدید می کند.
قرار است آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت، روز جمعه ۳۰ اردیبهشت ماه سالجاری به آذربایجان غربی سفر کنند.


منبع:

1401/02/30
14:11:17
5.0 / 5
225
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.