امروز: ۱۴۰۱/۰۳/۰۲
معاون وزیر راه:

۱ و دو دهم میلیون پروانه ساختمانی در نیمه دوم ۱۴۰۰ صادر شد

۱ و دو دهم میلیون پروانه ساختمانی در نیمه دوم ۱۴۰۰ صادر شد به گزارش هم ماشین معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از صدور یک میلیون و ۲۰۰ هزار فقره پروانه ساخت در نیمه دوم سال قبل و شکست رکورد این شاخص اطلاع داد.به گزارش هم ماشین به نقل از مهر، محمود محمودزاده در بیست و چهارمین اجلاس هیئت عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با تاکید بر افزایش حجم پروانه های صادره در نیمه دوم سال ۱۴۰۰ اظهار داشت: این مورد از رشد بی سابقه ساخت و ساز خبر می دهد. به شکلی که در بازه زمانی نیمه دوم سال قبل یک میلیون و ۲۰۰ هزار فقره پروانه ساخت و ساز شهری و روستایی صادر گردیده است در صورتیکه در سال های قبل از آن در بازه یک ساله تنها ۴۵۰ هزار فقره مجموع شهری و روستایی صادر می شد.
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی افزود: در سال های قبل از ۱۴۰۰، حجم متراژ زیربنای پروانه های ساختمانی صادر شده مجموعاً به ۵۵ میلیون مترمربع می رسید. در صورتیکه در سال قبل برای بیشتر از ۱۵۵ میلیون مترمربع واحد مسکونی در سرتاسر کشور پروانه از جانب شهرداری ها صادر شد.
محمودزاده با تاکید بر این که افزایش صدور پروانه های ساختمانی بازار کار خوبی را برای مهندسان ناظر و اعضای سازمان نظام مهندسی استان ها فراهم نمود، اظهار داشت: امیدواریم این شبکه عظیم مهندسان بتوانند در جهت ارتقا کیفیت ساخت و ساز در کشور مؤثر باشند.
وی در مورد بیمه کیفیت ساخت و ساز اظهار داشت: امسال این قانون اجرای آن شروع شده و هدف ما از اجرای طرح بیمه کیفیت ساخت و ساز، تضمین کیفیت سازه های ساخته شده در کشور است.
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی به انتخابات امروز شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی کشور اشاره و اشاره کرد: از شورای مرکزی نظام مهندسی انتظار داریم با بهره گیری از قابلیت نیروی انسانی و مهندسان هم در نظارت بر کیفیت ساخت و سازها تلاش کنند و هم توان خویش را صرف سالم و شفاف سازی سازمان های نظام مهندسی کند.
به گفته محمودزاده ایجاد فضای حرفه ای از مهم ترین درخواست های اعضای سازمان نظام مهندسی استانهاست تا شأن و منزلت سازمان های استانی نظام مهندسی به بالاترین سطح ممکن برسد. وی به فاصله زیاد آموزش های دانشگاهی رشته های مهندسی با مقررات ملی ساختمان و همینطور اجرای عملی پروژه های ساخت و ساز اشاره و تاکید کرد: از سازمان های مهندسی انتظار داریم این خلاء دانشگاهی و عملی را با برگزاری دوره های آموزشی برای مهندسان جبران کرده و آنها را از پیشرفت های رخ داده در حوزه تکنولوژی های جدید ساختمان آگاه سازند تا مهندسان این فناوری ها را در ساخت و سازهای داخلی به کار گیرند.


منبع:

1401/02/23
12:30:17
5.0 / 5
78
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.