امروز: ۱۴۰۱/۰۳/۰۲
نماینده مجلس شورای اسلامی :

خیرین سلامت به تأمین هزینه های درمانی بیماران ورود کنند

خیرین سلامت به تأمین هزینه های درمانی بیماران ورود کنند به گزارش هم ماشین قم نماینده مردم قم در مجلس اظهار داشت: هر چند در حوزه ساخت مراکز درمانی و تأمین تجهیزات نیازمند حضور جدی خیرین هستیم اما هزینه های درمانی بیماران هم جزو اولویت هاست.احمد امیرآبادی نماینده مجلس شورای اسلامی قبل از ظهر امروز در همایش خیرین و حامیان سلامت استان قم که در تالار امام علی(ع) دانشگاه علوم پزشکی قم برگزار شد، ابراز کرد: مردم قم مدیون جامعه سلامت و خیرین این حوزه هستند بخصوص در این دو سال گذشته که جانانه وارد میدان شدند و به کمک همنوعان خود شتافتند که البته حضور خیرین تنها در زمینه تأمین درمان و سلامت نبود و ناظر به کمک های معیشتی هم بوده است.

وی اضافه کرد: تلاشهای خوبی را از جانب خیرین حتی در زمینه تأمین غذای بیمارستان ها شاهد بودیم که نشان دهنده دوراندیشی و حضور بموقع آنها در میدان عمل است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه قم دارای خصوصیت های خاصی است که در همه زمینه ها باید به آن توجه گردد اظهار داشت: همچون این مسائل میتوان به حضور حدود ۲۵۰ هزار نفر از اتباع خارجی در استان اشاره نمود که از خدمات درمانی استفاده می نمایند ولی معمولاً این مساله مورد توجه قرار نمی گیرد در صورتی که هر بودجه ای برای قم اختصاص می یابد، باید به اندازه ۲۵۰ هزار نفر بر آن افزود.

وی افزود: نگاه مسؤلان کشوری به قم نباید منحصر در یک شهرستان بزرگ و دو شهرستان کوچک باشد و البته نمایندگان مجلس هم این مساله را در سطح ملی مطرح و پیگیری کرده اند.

امیرآبادی در ادامه به جراحی اقتصادی بزرگ صورت گرفته در ایران اشاره و اظهار نمود: عقیده داریم اختصاص ارز دولتی، باعث رانت، فساد و مشکلات فراوان می شود، این مساله در زمان دولت قبلی بارها بیان اما در نهایت دولت فعلی اجرایی شده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات کشور اضافه کرد: زمانی رزمندگان ایرانی روی مین می رفتند تا دشمن بعثی به اهدافش نرسد و زمانی هم پزشکان و پرستاران جانشان را کف دست گرفتند و برای نجات بیماران کرونایی وارد میدان شدند، مسؤلان کشور و نمایندگان مجلس هم حالا باید آبروی خویش را بگذارند و برای نجات اقتصاد کشور از هیچ تلاشی فروگذار نکنند.

وی خاطرنشان کرد: دولت از محل این جراحی اقتصادی، ۶۰ هزار میلیارد تومان درآمد را پیشبینی کرده که اگر برجام هم به نتیجه نرسد، باز هم مشکلی به وجود نمی آید و اگر هم برجام محقق شود، آن وقت سرمایه گذاری خوبی برای کشور صورت می گیرد.

امیرآبادی با اشاره به اینکه ارز دولتی برای دارو حذف نشده است اظهار داشت: در استان قم و در حوزه تجهیزات پزشکی گرفتار کمبود هستیم که لازم است دانشگاه علوم پزشکی این موضوعات را رصد کرده و نیازهای قم را به نمایندگان اطلاع دهند تا پیگیری لازم صورت گیرد و با استفاده از اعتبارات دولتی و ظرفیت خیرین، شاهد تأمین تجهیزات لازم باشیم.

وی با اشاره به اینکه نباید در زمینه سرانه تخت بیمارستانی به وضعیت موجود قانع باشیم اظهار داشت: البته تعداد تخت ملاک ارزیابی نیست چونکه بیمارستان های ما هم به روز نیستند و نیازمند ارتقا تجهیزات و نیروی انسانی هستیم.

امیرآبادی افزود: چند بیمارستان فرسوده در قم داریم که بر مبنای اسناد تدوین شده، باید به نوبت تخریب و باردیگر ساخته شوند چونکه گاهی اوقات نوسازی آنها دیگر منطقی نیست.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه خیرین آمادگی خویش را برای این مساله اعلام نموده اند اظهار داشت: لازم است دانشگاه علوم پزشکی هر چه سریع تر برنامه تخریب و ساخت باردیگر بیمارستان ها و مراکز درمانی فرسوده را اعلام نماید و خیرین را هم در جریان کارها قرار دهد.

وی از خیرین حوزه سلامت خواست بخشی از کمک های خویش را به تأمین هزینه جاری بیمارستان ها و بیماران اختصاص دهند و تصریح کرد: هر چند در حوزه ساخت مراکز درمانی و تأمین تجهیزات نیازمند حضور جدی خیرین هستیم اما هزینه های درمانی بیماران هم جزو اولویت هاست.

منبع:

1401/02/22
23:09:05
5.0 / 5
70
تگهای خبر: آب , اقتصاد , خدمات , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.