امروز: ۱۴۰۱/۰۴/۰۶
مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران مطرح كرد؛

ثبت رکورد صد ساله ترانزیت ریلی

ثبت رکورد صد ساله ترانزیت ریلی به گزارش هم ماشین مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی از شکسته شدن رکورد صد ساله صادرات، واردات و ترانزیت ریلی با جابجایی ۴ میلیون تن بار اطلاع داد.


به گزارش هم ماشین به نقل از مهر، سیدمیعاد صالحی در آئین الحاق ۴۷۰ دستگاه انواع ناوگان ریلی به شبکه راه آهن کشور با اشاره به اینکه توانسته ایم رکوردهای جدیدی از ارتقا و بالندگی صنعت ریلی بر جا بگذاریم اظهار داشت: دولت از محل تبصره ۱۸ قانون بودجه و ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید به صنعت ریلی کمک کرد و در سه ماهه پایانی سال جاری ۴۷۰ دستگاه واگن باری، مسافری و لوکوموتیو به شبکه ریلی افزوده شد.
وی ارزش این ۴۷۰ دستگاه ناوگان را ۱، ۳۵۰ میلیارد تومان عنوان نمود و اضافه کرد: بر مبنای ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید پیشبینی شده تا آخر سال ۱۴۰۲ معادل ۷.۵ میلیارد دلار برای توسعه صنعت ریلی اختصاص داده شود اما کل پرداختی از این محل تابحال کمتر از صد میلیون دلار بوده که در مقابل ۷.۵ میلیارد دلار رقم ناچیزی است.
مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد: ۵ ماه قبل که وارد راه آهن شدم تعداد لوکوموتیوهای فعال ۸۲ دستگاه بود که این رقم کاهشی بود و پیش از آن ماهی ۵ لوکوموتیو از دست می دادیم اما در ۵ ماه اخیر این رقم متوقف گردید و امروز به ۱۰۲ دستگاه افزایش پیدا کرده است.
معاون وزیر راه با فعال عنوان کردن تولیدکنندگان داخلی واگن های باری که به ۹ شرکت می رسد، خاطرنشان کرد: باید برای افزایش تولیدات داخلی واگن مسافری و لوکوموتیو حمایت هایی صورت گیرد.
صالحی به تفاهمنامه های امضا شده شرکت راه آهن با کشورهای منطقه و همسایگان اظهار نمود: نتایج این تفاهمنامه ها دستیابی به رکورد ترانزیت یک میلیون و ۸۵۰ تن بار ریلی است.
وی تصریح کرد: همین میزان هم صادرات ریلی داشته ایم و مجموع صادرات، واردات و ترانزیت ریلی در سال ۱۴۰۰ به حدود چهار میلیون تن رسید که رکورد صد ساله را شکست.
مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: به دستور وزیر راه و شهرسازی قرار شده در سفرهای نوروزی پیش رو هیچ گونه افزایش قیمت بلیت نداشته باشیم.

1400/12/25
18:47:40
5.0 / 5
281
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.