امروز: ۱۴۰۱/۰۴/۰۶
معاون وزیر راه:

برای توسعه صنعت هوایی کشور منتظر برجام نمی مانیم

برای توسعه صنعت هوایی کشور منتظر برجام نمی مانیم به گزارش هم ماشین رییس سازمان هواپیمایی کشوری اظهار داشت: ما برای توسعه و پیشرفت صنعت هوایی کشور به هیچ وجه منتظر برجام نمی مانیم.به گزارش هم ماشین به نقل از سازمان هواپیمایی کشوری، کاپیتان محمد محمدی بخش امروز در آئین تودیع و معارفه سرپرست جدید مرکز آموزش عالی هوانوردی و فرودگاهی کشور در دانشکده صنعت هواپیمایی ابراز امیدواری کرد: در سال جدید با تلاش و پشتکار مضاعف بتوانیم صنعت حمل و نقل هوایی را به سرمنزل مقصود برسانیم.
وی در ادامه با انتقاد از وضع موجود صنعت هوایی کشور اضافه کرد: چاره ای جز موفقیت در این صنعت نداریم و این امر میسر نمی گردد جز با کار و تلاش و مجاهدت شبانه روزی.
کاپیتان محمدی بخش موفقیت کشور را حاصل تربیت نیروی انسانی متخصص و متعهد دانست و اظهار داشت: انقلاب ما به نیروی انسانی کارآمد و مجاهد نیاز دارد و این مهم جز با مجموعه های آموزشی پویا و فعال امکان پذیر نیست.
وی افزود: امروز خیلی از کسانی که در مجموعه صنعت هوانوردی مشغول هستند ماحصل این دانشکده بوده و حتی در بخش های دفاعی نیز خیلی از نوآوری ها مرهون و زاییده تفکر متخصصان دانشکده است که باید استمرار یابد.
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به رشد و سرعت بی نظیر علم در دنیا اظهار داشت: متأسفانه با وجود برخورداری از زیرساخت های لازم و جوانان کارآمد، سالیان متمادی در زمینه حمل و نقل هوایی متوقف شدیم. به شکلی که با داشتن تعداد زیادی از فارغ التحصیلان مراکز آموزشی در رشته های مرتبط، جذب آنان در صنعت خیلی کم بوده که باید لطمه شناسی صورت گیرد و ببینم کجا، کم کاری صورت گرفته است.
وی اضافه کرد: امروز دانشکده صنعت هوایی به ساختاری دست یافته که ظرفیت و پتانسیل تامین نیروی انسانی کارآمد برای مجموعه هوایی را داراست و این ظرفیت باید به بستر اجرائی برسد و باید از دانشگاه ها و مراکز دانش بنیان استفاده گردد و باتوجه به بحث های فنی و حرفه ای، نیاز سنجی واقعی از صنعت صورت گیرد.
کاپیتان محمدی بخش گفت: دانشکده باید برمبنای نیازهای عملیاتی و فرودگاهی کشور آموزش را ریل گذاری کند و این ریل گذاری نیاز به نوشوندگی دارد که همان آموزش و پژوهش است.
وی با اعلان اینکه امروز باید با بهره گیری از اساتید با تجربه و جوانان برومند تلاش هایمان متفاوت از روز گذشته باشد اضافه کرد: تمامی مجموعه های صنعت و مراکز آموزشی و حرفه ای برای دستیابی به توفیقات بیش از پیش باید به مجموعه دانشکده متصل شوند.
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری رشد و پیشرفت بخش های پهپادی و فضایی کشور، با وجود برقراری سایه تحریم بر این بخش ها را اجابت فرمان مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به نگاه درون زا و توجه به نیازهای کشور دانست و اظهار داشت: امروز به مرحله ای رسیده ایم که می توانیم در مدار ۴۲۰ کیلومتر و ۵۰۰ کیلومتر ماهواره قرار دهیم و در زمینه های نانو، پزشکی و حوزه های مختلفی که پس از انقلاب متولد شدند موفق شده و به اذعان کشورهای غربی و دشمنان در تراز ۱ تا ۵ قرار گرفته ایم. پس انتظار داریم این مهم در بخش حمل و نقل هوایی نیز محقق شود.
وی با اعلان اینکه برای توسعه صنعت هوایی کشور به هیچ وجه منتظر برجام نمی مانیم اضافه کرد: توافقنامه چه امضا بشود و چه نشود ما باید خودمان قدرت داشته باشیم و آنقدر درون زا باشیم که معطل این مجموعه ها نباشیم. جوانان پس از انقلاب بدانند ایستادگی امروز و دستیابی به نوآوری ها، حاصل تلاش نیروی انسانی ماهر و کارآمد است، بدین سبب انتظار داریم تحولات درون زای صنعت هوایی در دانشکده صنعت هواپیمایی شکل گرفته و ارتباط لازم با مراکز مرتبط برای دستیابی به توفیقات بیش از پیش برقرار شود.

1400/12/21
19:42:39
5.0 / 5
266
تگهای خبر: تخصص , حمل و نقل , ساخت , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.