امروز: ۱۴۰۱/۰۳/۰۷
راه و شهرسازی در یك هفته گذشته؛

اختتام ثبت نام نهضت مسکن وآغاز ورود مجردها

اختتام ثبت نام نهضت مسکن وآغاز ورود مجردها هم ماشین: در حالی مهلت نام نویسی سرپرستان خانوار در نهضت ملی مسکن به پایان رسیده که مقرر است از دوشنبه ۲۰ دی ماه مردان مجرد بالای ۲۳ سال فرصت ثبت نام در این طرح را بیابند.به گزارش هم ماشین به نقل از مهر، زمان نام نویسی در سامانه نهضت ملی مسکن برای سرپرستان خانوار در سامانه ثمن چهارشنبه ۱۵ دیماه به اتمام رسید.
بر اساس اعلام محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی امکان نام نویسی جوانان مجرد ۲۳ ساله به بالا از روز دوشنبه ۲۰ دیماه در این سامانه فعال می شود.
آنگونه که رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی گفته، متقاضیان مجرد باید در زمان تحویل واحد اسناد ازدواج را عرضه کنند در غیر این صورت واحد ساخته شده به قیمت کارشناسی روز همراه با قیمت تمام شده زمین با متقاضیان محاسبه می شود.
همچنین از روز دوشنبه ۱۳ دیماه هم قانون جدید مالیات بر ارزش افزوده در بخش حمل و نقل هوایی اعمال شد که بر مبنای آن ۹ درصد به قیمت بلیت پروازهای داخلی و خارجی افزوده می شود اما از آن جهت که ۵ درصد عوارض شهرداری از بلیت پروازهای داخل حذف شده، عملاً ۴ درصد به قیمت بلیت پروازهای داخلی افزوده شده است.
همچنین حسن خوشخو مدیرکل نظارت بر فرودگاه ها و شرکتهای هواپیمایی سازمان هواپیمایی کشوری در گفتگو با خبرنگار مهر از احتمال حذف این قانون برای پروازهای خارجی اطلاع داده بود.
اما محمد محمدی بخش معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در نامه ای شرکتهای هواپیمایی ایرانی و ایرلاین های خارجی قانون جدید مالیات بر ارزش افزوده را به آنها ابلاغ نمود.
از روز یکشنبه ۱۲ دیماه هم مصوبه شورای اقتصاد در مورد افزایش عوارض حمل و نقل جاده ای کالا و صدور بارنامه را سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به شرکتهای حمل و نقلی ابلاغ و اجرا کرد.
بر اساس این مصوبه و با عنایت به قانون جدید مالیات بر ارزش افزوده، بخش حمل و نقل بار از ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده معاف شده اما عوارض صدور بارنامه از ۴ به ۵ درصد افزایش پیدا کرده است.


منبع:

1400/10/17
14:28:29
5.0 / 5
278
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.