امروز: ۱۴۰۰/۰۹/۱۳

بررسی مشکلات کودکان زباله گرد در کمیسیون اجتماعی با حضور وزیر دادگستری

بررسی مشکلات کودکان زباله گرد در کمیسیون اجتماعی با حضور وزیر دادگستری هم ماشین: عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از جلسه این کمیسیون با حضور وزیر دادگستری درباب بررسی مشکلات کودکان کار زباله گرد و رفع معضلات آنها آگاهی داد.


کیومرث سرمدی واله در گفت و گو با ایسنا در تشریح جلسه امروز (سه شنبه) کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: یکی از دستورات جلسه پرداختن به معضلات و مشکلات کودکان کار و بررسی علل، چالش ها و مشکلات آنها بود.
وی با اعلان اینکه در جلسه امروز وزیر دادگستری، معاونین ایشان و نماینده ای از بهزیستی حضور داشتند، اشاره کرد: در این نشست عنوان شد که کودکان کار معنای عامی دارد، بدین سبب قسمتی از موضوعی که امروز مورد بحث قرار گرفت کودکانی بودند که در خیابان تحت عنوان زباله گرد کسب درآمد می کنند.
نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهار داشت: این مساله عنوان شد که بیش از ۲۰ دستگاه متولی پرداختن به مشکل کودکان کار هستند که همچون آنها وزارت بهداشت، نیروی انتظامی، وزارت رفاه، کار و امور اجتماعی، سازمان بهزیستی، وزارت کشور، وزارت آموزش و پرورش و... می باشند که مجموعا نحوه هم افزایی برای رفع اشکال این کودکان مورد توجه قرار گرفت و جمع بندی جلسه این بود که اگر کارگروه مشترکی تشکیل گردد که بتواند هم افزایی و همراهی بین دستگاه های متولی این مساله بوجود آورد، کار بهتر پیش خواهد رفت.
سرمدی در ارتباط با دستور کار دوم جلسه امروز کمیسیون اجتماعی اشاره کرد: موضوع دوم تحت عنوان اصلاح تبصره ماده ۶۱ قانون مدیریت خدمات کشوری بود که در ارتباط با ماموریت آموزشی ایثارگران ضوابطی را اعلام می کند. باتوجه به اینکه بحث ایثارگران موضوع عامی است، در اصلاحیه تبصره یک ماده ۶۱ این قانون، به صورتی ایثارگران را مشخص کرده که بطور مثال منظور از آن رزمندگان با ۶ ماه خدمت داوطلبانه در جبهه، مدافعان حرم با ۴.۵ ماه خدمت در جبهه، جانبازان، آزادگان و همین طور فرزندان و همسران شهدا، رزمندگان، جانبازان بالای ۲۴ درصد و فرزندان و همسران آزادگان هستند.
منبع:

1400/08/25
23:02:42
5.0 / 5
88
تگهای خبر: آب , خدمات , دستگاه , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.