امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۳۱

خبرگزاری ایتنا به معرفی سایت هم ماشین پرداخت

خبرگزاری ایتنا (خبرگزاری فناوری اطلاعات و ارتباطات - ITNA) در مطلبی که در روز جمعه دوازدهم اردیبهشت ماه 1393 منتشر کرد به معرفی سایت هم ماشین پرداخت و گقت: سامانه هم‌ماشین پیشنهاد می کند به جای اینکه هر روز با خودروی شخصی خود و به شکل تک سرنشین به محل کار، دانشگاه و ... تردد کنید و موجب افزایش ترافیک شهر خود شوید، در سایت هم ماشین افراد هم مسیر خود را پیدا کنید و به صورت گروهی تردد کنید.

معرفی سایت هم ماشین در خبرگزاری ایتنا

این خبرگزاری در ادامه نوشت: این روزها بحث ترافیک شهری و پیامدهای آن از موضوعاتی چالش برانگیزی است که سازمان‌ها و نهادهای مختلفی در سراسر کشور در ارائه راهکاری برای حل آن از یکدیگر سبقت می گیرند و در مواقعی حل این معضل را به یکدیگر واگذار می‌کنند و در نتیجه این معضل تاکنون ادامه داشته و راه حل مناسبی برای آن ارائه نگردیده است.

اما از آنجا که تکنولوژی و بویژه فناوری اطلاعات و ارتباطات پتانسیل بالایی در حل بسیاری از مسائل بی پاسخ دارد، این بارهم متخصصین فناوری اطلاعات سعی در حل این معضل داشته و راهکار مناسبی به افراد جامعه پیشنهاد داده اند تا بتوانند به کمک یکدیگر بخش کوچکی از این معضل را برطرف کنند.
 
هم‌پیمایی و یا استفاده از خودروی اشتراکی، شامل استفاده گروهی از افراد از خودروهای شخصی به طور مشارکتی می باشد، بطوریکه افراد متقاضی استفاده از این سیستم به طور معمول به عضویت در یک سایت و یا باشگاه در می آیند و با جستجوی افرادی که دارای رفتارهای ترافیکی مشابهی به لحاظ مبداء- مقصد، زمان سفر و ... هستند ارتباط برقرار کرده و با آنها به صورت گروهی تردد می‌کنند.
 
به گزارش ایتنا سامانه هم‌ماشین پیشنهاد می کند به جای اینکه هر روز با خودروی شخصی خود و به شکل تک سرنشین به محل کار، دانشگاه و ... تردد کنید و موجب افزایش ترافیک شهر خود شوید، در سایت هم ماشین افراد هم مسیر خود را پیدا کنید و به صورت گروهی تردد کنید.
این سامانه توسط عده ای از فعالان حوزه فناوری اطلاعات که دغدغه کمک به حل معضلات زندگی شهری را دارند اخیرا راه اندازی گردیده و علاقمندان به استفاده از مزایای این طرح می توانند با مراجعه به آدرس www.hammashin.com نسبت به عضویت و جستجو و انتخاب افراد هم مسیر خود اقدام کنند.
 
منبع خبر را می توانید در لینک زیر ملاحظه فرمایید:

برخی از نظرات شما:
هنوز نظری داده نشده.
بازگشت
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.